Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z najważniejszych wyrobów firmy Energoel

Niezawodne piece do topienia metali kolorowych proponuje Energoel. Modele PDP – 3 świetnie sprawdzą się, gdy ilość metali kolorowych nie jest za duża w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Dla klientów udostępnione są wersje współpracujące z tyglami ceramicznymi a także wersje wyposażone w tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej 50 ml.

Specyfikacja techniczna pieców opublikowana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że opłaca się w te piece się zaopatrywać pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy mają wkład w zmniejszeniu kosztów wykorzystania, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przedsiębiorstwie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz zautomatyzowane przystosowanie mocy urządzeń do zmieniających się parametrów wsadu. Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę i niewielkie rozmiary.

Z tego względu nawet wówczas, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzają się bardzo dobrze. Każda maszyna zrobiona jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, wobec czego można przystosować do określonych czynności. Można również skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Klienci doceniają to, że usługi są zrealizowane w zgodzie z ich oczekiwaniami. Opis usług zaprezentowany jest na witrynie firmy. Klienci biznesowi są każdorazowo usatysfakcjonowani.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: duża sprawność, duża produktywność, duża wydajność w przetwarzaniu energii, opcja automatyzacja procesów, prosta obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, niewielkie gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz możliwość zastosowania wybranych funkcji, w zależności od wymagań przedsiębiorcy. Z uwagi na to, że są to modele na tyle rozbudowane, można oczekiwać na ich sprawne działanie. Wskazana marka stale podąża za oczekiwaniami klientów w obrębie wytwarzanych pieców.

You may also like...