Przykręcenie blach – w jakim miejscu kupić blachowkręty?

Jednym z w większości wypadków zadawanych wytwórcom pytań w sprawie blach jest zapytanie o ich właściwy sposób montażu i przechowywania blach w okresie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty wyrobów), należy rozciąć opakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie prawdopodobnym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres pomiędzy wyrobem a montażem blach ma być dłuższy, wtenczas konieczne jest rozcięcie paczki, w jakiej blachy zostały dostarczone przez producenta. Później między arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, by umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym i suchym, by nie doprowadzić do zniszczenia blach przez działanie elementów środowiskowych – wobec tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, która w najwyższym stopniu intryguje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach między kupnem a montażem.

W wielu przypadkach z powodów technicznych lub też też budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W szczególe, nie trzeba blach kłaść bezpośrednio na ziemi, ponieważ może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych i blokuje odpływ ewentualnych wód opadowych, jakie mogą odszukać się w paczce. Poza tym, nie można opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i pewnego gromadzenia potrzebują wolnego dojścia powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy naciąć paczkę oraz umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli niemniej jednak kupujący organizują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, muszą bez dyskusji umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...