Czym zajmuje się outsouring?

Przedsiębiorstwo lub firma zamierzająca wejść na poważnie w świat Internetu, musi dogłębnie się zastanowić, czy planuje zbudować prywatną infrastrukturę oraz zająć się tym samemu, czy również powierzyć to zadanie sprofilowanej jednostce gospodarczej. Świadczenie tego typu usług nosi specjalistyczną nazwę – outsourcing serwerów. Jest to powierzenie części obowiązku, w tym przypadku informatycznych powiązanych z serwerami, zewnętrznej niezależnej jednostce gospodarczej. Jest to pożyteczne rozwiązanie. Oszczędza się pieniądze, w przypadku gdy korporacja sama musiałaby się zająć administracją oraz budową infrastruktury.

Co więcej powierza się to zadanie sprofilowanym usługodawcą, wykonującym sumiennie swoje zadanie. Jednym z elementów outsourcingu jest tzw. netsourcing. Jest on związany z usługami sieciowymi. Chodzi tu o umieszczaniu własnych stron internetowych i aplikacji poza siecią służbową. Są one umieszczane na serwerach zewnętrznych u przedsiębiorstw zaświadczających takie usługi. Zaletami tutaj kolejny raz są niższe koszty i fachowość zaświadczania usług – znacznie więcej na outsourcing it Poznań. Do działania sprzętu komputerowego potrzebne jest zainstalowanie poprawnego systemu operacyjnego.

Czynność tą możemy pozostawić dla zajmującego się tym informatyka czy też posiadając szerszą wiedzę na temat komputerów dokonać tego samemu. Na początku musimy wybrać jaki system pragniemy zainstalować. Chwilowo zdecydować się możemy na coś z rodziny Microsoft Windows lub darmowego Linuxa. Pierwsza z opcji wybory łączy się z wydatkiem kilkuset złotych. Do wyboru tutaj w zależności od mocy obliczeniowej stworzonego przez nas komputera, starszą wersję systemu Windows XP lub z nowszych wersji Windows Seven lub ewentualnie Windows Eight.

Jeżeli posiadamy prędki procesor i wydajną pamięć ram, wybrać jesteśmy w stanie oprócz tego 64 bitową wersję system, która porządniej wykorzystuje moc obliczeniową komputera. Możemy też nie chcąc wydawać pieniędzy zdecydować się na coś gratisowego z rodziny Linux. Istnieje dużo dystrybucji tego systemu, najatrakcyjniejsze to Ubuntu i Mandriva. Wybór tej opcji wiąże się z niedostępnością lub nie należytym działaniem programów ze środowiska Windows.

You may also like...